O Jodze Kundalini i o zajęciach

Czym jest Joga Kundalini?

Joga Kundalini to praktyki, które pobudzają przepływ energii życiowej w naszym ciele, pomagają zarządzać naszymi emocjami, samoświadomością., zdrowiem. To niezwykła technologia doświadczania, która budzi wewnętrzny potencjał, moc, kreatywność, otwiera nas na miłość i obfitość w życiu, uwalnia emocje, przynosi połączenie z samym sobą.

Każdy czerpie z praktyk kundalini to co jest mu w danym momencie potrzebne.

Kundalini, wg wschodnich systemów filozoficzno-religijnych, jest energią i siłą życiową, energią ludzkiego potencjału, z którą każdy się rodzi i którą z nas ją posiada. U znacznej większości pozostaje jednak uśpiona, znajdując się u podstawy kręgosłupa i nie wykorzystujemy jej potencjału. Usprawnianie przepływu energii życiowej sprawia, że uzdrawiamy się na poziomie fizycznym i emocjonalnym, rozumiemy więcej, czujemy więcej, panujemy nad swoimi emocjami, żyjemy pełnią naszego kreatywnego potencjału.

Piękno kundalini polega na tym, że pokazuje ona jak wykorzystać swoją fizyczność, aby dotrzeć do własnej duszy.
Yogi Bhajan

Jak wyglądają zajęcia?

Każde zajęcia składają się z sekwencji ćwiczeń fizycznych, praktyk oddechowych, medytacji.

Schemat zajęć:

Rozgrzewka lub Pranayam - ćwiczenia fizyczne i oddechowe, które przygotowują nas do wykonania kriji (zestawu ćwiczeń).

Krija - czyli doskonale zaprojektowana sekwencja pozycji (asan), oddechu i dźwięku w celu osiągnięcia konkretnego efektu i zapewnienia prawidłowego przepływu energii. Bardzo ważne jest, by nie zmieniać kriji, nie dodawać od siebie pozycji ani ich modyfikować. Jedyne co jest dopuszczalne to skracanie czasów lub stosowanie alternatywnych pozycji (np. dla osób z chorym kręgosłupem, czy dla kobiet w ciąży). Każdy element w kriji ma znaczenie dla osiągnięcia konkretnego efektu: pozycja ciała, rąk, odpowiednie ułożenie języka, punkt skupienia oczu.

Głęboka relaksacja (ulubiona część uczniów) rozprowadza pranę pobudzoną przez ćwiczenia, rozpuszcza napięcia, integruje całą pracę wykonaną podczas kriji.

Medytacja, najczęściej z mantrą, dla oczyszczenia umysłu, odczuwania wewnętrznego spokoju i dobrostanu, połączenia ze sobą, rozwijania intuicji. Stosując mantry w medytacji w medytacji, uwalniamy schematy umysłu i tworzymy nowe, takie które nam służą.

Czym się różni Joga Kundalini od innych rodzajów jogi?

W jodze kundalini korzystamy z zestawów ćwiczeń fizycznych i medytacyjnych, które nazywają się krijami. To opracowane setki lat temu praktyki, które mają za zadanie usprawnić przepływ energii życiowej w naszym ciele.

Stosujemy pozycje, w których trwamy przez określony czas w powtarzalnym ruchu, praktykujemy mantry i medytacje.

Joga kundalini, w odróżnieniu od innych form jogi, mocno pracuje z przepływem energii, odblokowywaniem centrów energetycznych w ciele. Jest w niej dużo mantr i medytacji, stosowania zamków energetycznych, które mają pobudzić przepływ energii kundalini, czyli naszego życiowego potencjału.

Praktykujący jogę kundalini ubierają się często na biało, co nie jest spotykane przy praktykach innych rodzajów jogi. Biały kolor wzmacnia aurę i naszą energię.

Gdzie odbywają się moje zajęcia?

Jogę Kundalini prowadzę grupowo, stacjonarnie w Warszawie na ul. Rudzkiej 5F.

Prowadzę ja również gościnnie na warsztatach, organizuję wyjazdy z jogą kundalini.

Możesz się ze mną umówić na zajęcia indywidualne stacjonarnie lub online.

W maju uruchamiam w Warszawie zajęcia stacjonarne dla kobiet w ciąży.

Zapraszam: ilona.kundalini@gmail.com

Opinie o zajęciach

”To była pięknie spędzona godzina. Uśmiech na twarzy i energia na cały dzień"

”Dziękuję Ci za dzielenie się tym pięknem. Dzięki Tobie mogę wkraczać na ścieżkę poznania siebie, a to jest dla mnie bardzo ważne doświadczenie".

”Było super, bardzo przytulnie i relaksująco. Nawet z moim kręgosłupem dałam radę".

"Jest w Tobie piękny, kojący spokój i to cudownie, że się tym dzielisz".